Haberlere dön

TÜV SÜD D-Expert’in İstanbul’daki ikinci ekspertiz merkezi açıldı

10 Aralık 2019

Türkiye’de kurumsal firmalara ve son tüketiciye uluslararası tecrübesi ile bağımsız, tarafsız ve profesyonel ikinci el araç ekspertiz hizmeti veren TÜV SÜD D-Expert, deneyimli ve profesyonel ekspertiz uzmanlarını şimdi İstanbul Anadolu Yakası’nda müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor.

İzmir Gaziemir şubesinin açılışının ardından Türkiye’deki hizmet ağını genişletmeye devam eden TÜV SÜD D-Expert, İstanbul Sancaktepe şubesiyle 2. el araç ticaretinin yeni merkezi olan “Otostat” içerisinde de müşterilerine bağımsız, tarafsız ve profesyonel hizmet vermeye başladı. TÜV SÜD D-Expert, profesyonel uzmanlar tarafından hazırlanan İkinci El Araç Ekspertiz Raporu sayesinde araç durumu ile ilgili kesin ve ayrıntılı bilgilendirme sunarken; Temel Ekspertiz, Temel Plus Ekspertiz, Full Ekspertiz, Full Plus Ekspertiz paketleriyle de ikinci el araç ticaretinde objektif hizmet ile alıcı ve satıcı arasındaki güveni sağlayıp, ilişkiye değer katıyor.

TÜV SÜD D-Expert güvenilirliği altında, Temel Ekspertiz Paketi’nde boya-kaporta kontrolü yapılıyor. Kapsam alanı en dar olandan en geniş olana doğru incelendiğinde Temel Plus Ekspertiz Paketi, boya-kaporta kontrolünün yanı sıra lift üzerinde oldukça detaylı bir alt aksam kontrolü, fren testi ve lastik/jant kontrollerini kapsıyor. Daha geniş kapsamlı olan Full Ekspertiz Paketi’nde ise Temel Plus Paketi’ne ek olarak süspansiyon testi, detaylı iç aksam kontrolü, yanal kayma testi, OBD (diagnoz) testi ve tramer sorgulama yapılıyor. TÜV SÜD D-Expert kalitesi ile sahip olabileceğiniz en kapsamlı paket ise Full Plus Ekspertiz Paketi. Bir önceki paketten farklı olarak bu pakette DYNO testi de bulunuyor. Bu test; motorun güç ve tork ölçümlerini yaparak aracınızın bir anlamda sağlığını kontrol ediyor.

İstanbul Sancaktepe ve İzmir Gaziemir şubelerinin açılışıyla aynı anda müşterilerine iki yeni ekspertiz ürünü de sunan TÜV SÜD D-Expert, “Garanti Uzatımlı Paketleri” ile ikinci el aracının garanti süresini uzatmak isteyen müşterilerine 3 ay/5.000km, 6 ay/10.000km veya 12 ay/20.000km olmak üzere 3 farklı seçenek sunuyor. Ekspertiz yapılan araçlar, tercih edilen süre içerisinde meydana gelen ve program kapsamına dahil edilen arızalar karşısında koruma altına alınıyor.

İkinci el araç piyasasının ihtiyaç duyduğu kaliteli ekspertiz hizmetini Türkiye’nin diğer illerindeki müşterilerine de sunmayı hedefleyen TÜV SÜD D-Expert; çok yakında Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Urfa ve Denizli şubeleriyle müşterileriyle buluşmayı hedefliyor.