Haberlere dön

TSE Belgeli Hizmet Noktalarının Araç Alımında Önemi

18 Ocak 2021

İkinci el oto alım veya satımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi oto ekspertizi yaptırılacak firmanın TSE belgeli olmasıdır. Aracın satış sürecinde tercih edilen ekspertiz hizmetinde, bir mağduriyet yaşanmaması açısından TSE belgeli hizmet noktalarının tercih edilmesi size koruma kalkanı sağlar. Bu belgeyi almış olan oto ekspertiz hizmet noktaları, Türk Standartları Enstitüsünün belirlediği katı koşulları sağlayan; tarafsız, bağımsız ve profesyonel bir hizmet verdiği tescillenen yerlerdir.

Araç alım ve satımlarının en büyük sorunlarından biri haline gelen “güven” konusunu aşmak için yaptırılan oto ekspertizinde, tercih edilen hizmet noktasının ne kadar güvenilir ve profesyonel olduğu çok önemlidir. Yüksek bedeller ödeyerek alınan ikinci el aracın ne durumda olduğunu net bir şekilde ortaya koyan oto ekspertiz raporu ile güven problemi ortadan kaldırılır ve sorunsuz bir süreç ilerletilebilir

Aracın Tarihi Göz Önünde

Otomobil ekspertiz hizmeti ile aracın geçmişte geçirdiği kazaların sonucunda oluşan değişimler, olası mekanik sorunları veya sonradan masraf çıkartması muhtemel problemler göz önüne serilir. Aracın tarihçesi diyebileceğimiz bu rapor çıktısı ile hem alıcı hem de satıcı aracın mevcut ve geçmiş durumunu net bir şekilde bilerek; doğru bir fiyatlama ve güvenli bir süreçle aracın satış sürecini rahatlıkla ilerletebilir.

TSE Hizmet Belgeli Yerler ile Çalışın

TÜV SÜD D-Expert’in “Türkiye’nin Oto Ekspertiz Tercihi” olma sloganı ile yola çıktığı süreçte; hizmet noktalarında TSE Belgeli olması kritik bir önem ve güven arz etmektedir. Sadece sloganlarda kalmayan ve bağımsız kuruluşlarca da tasdik edilen güvenilir hizmetimizi, en hızlı ve kolay şekilde sunma hedefi ile ilerliyoruz.

En üst düzey hizmet beklentinize karşılık verebilmek adına TÜV SÜD D-Expert hizmet noktaları TSE belgeli olarak sizlere eforsuz ve güvenilir bir süreç sağlıyor. Tarafsız, profesyonel ve uzman kadromuz ile sizleri hizmet noktalarımıza bekliyoruz