Haberlere dön

İkinci El Aracınızı Garantiye Almayı Unutmayın

25 Şubat 2021

TÜV SÜD D-Expert sizlere sadece ikinci el aracınızı alırken sağladığı eşsiz ve güvenilir oto ekspertiz hizmeti ile kalmıyor ve Garanti Uzatım ürünü ile aracınızı garantiye almanıza da yardımcı oluyor.

TÜV SÜD D-Expert Garanti ile 3, 6 ve 12 aylık paketlerden birini seçerek aracınızın garantisini yaptırarak, paket kapsamında oluşabilecek problemlerde herhangi bir ek ücret olmadan araçlarını tamir ettirebiliyorlar. Motor hacmine göre belirlenen fiyatları ile garanti ürünleri, uygun ücretleri ile öne çıkmaktadır. Aracınızı, ister kısa süreli; isterseniz de 12 aylık paket ile uzun süreli korumaya alabilirsiniz. Ayrıca aracınızın şartları sağlaması halinde 12 aylık paketiniz bittiğinde, aracın garanti kapsamına girme şartlarını sağlaması durumunda, paketi tekrardan yenileyerek aracın garanti ömrünü uzatabilme imkânınız da bulunmaktadır.

Motor, Şanzıman ve Elektrik Sistemleri Garanti Kapsamında

Araçlarda problem çıktığında en büyük maliyet kalemlerini oluşturan motor, şanzıman ve elektrik sistemleri gibi parçaları garantiye alan paketler; sizleri olası çıkabilecek çok daha büyük maliyetlerden koruyacaktır. Bunlar dışında tork konvertörü, diferansiyel, conta ve ana ünite kasaları gibi alanları da korumaya alan garanti ürünleri; sıfır araç alımında olduğu gibi araç problemlerine karşı tüm endişelerinizi yok edecektir.

Aracın Yaşı ve Kilometresi Önemli

İkinci el aracın garantiye alınması sürecinde öncelikle detaylı kontrolleri yapılır ve size oto ekspertiz raporu olarak sunulur. Garantiye uygunluk durumuna göre sizin belirleyeceğiniz sürede garanti kapsamına dahil edilir.

Diğer yandan 8 yaşın veya 160 bin kilometrenin üzerindeki ikinci el otomobiller TÜV SÜD DExpert Garanti programında muaf tutulmaktadırlar.